Ako šetriť pre dieťa už od 20 eur mesačne

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN
šetrenie od 20 eur

Máte iba 20 – 50 eur na sporenie pre dieťa?

Ako sa hovorí, „nevešajte hlavu“. Aj v tomto prípade je možné šetriť pre dieťa a vytvárať mu štartovací balík. Žiaľ dostupných možností je menej. Pozrime sa, ktoré sú to…

Tento článok voľne nadväzuje na článok: Ako najlepšie vytvoriť pre dieťa rezervu do dospelosti, v ktorom uvádzam prepočet rôznych stratégií pre sporenie pre dieťa za 110 eur mesačne. Odporúčam prečítať si ten článok skôr, ako tento.

Sporenie cez banky pre malé vklady

Môžete využiť termínovaný vklad, ako v tomto príklade, ibaže sa musíte rozhodnúť iba pre jedno z riešení. Voľba 5% schémy dáva peknú príležitosť pre vytvorenie prvotného balíka peňazí. Je to výhodné najmä pokiaľ už v tejto banke máte bežný účet. V ďalších rokoch by som sa rozhodol podľa aktuálnej situácie na trhu, ktorú je dnes ťažko predvídať.

Stavebné sporenie čisto ako sporenie pre dieťa by som nevolil. Aj z príkladu je vidieť, že jeho výsledok čisto za účelom sporenia, je najmenší. Dôvodom sú poplatky.

Životné poistenie pre malé vklady

Podľa prepočtov a porovnaní je dnes najvýhodnejšie využiť investičné životné poistenie. Ak by sa dieťaťu stalo niečo vážnejšie, poisťovňa by to zaplatila a nemusel by som siahať na jeho odložené peniaze. Zvolil by som poisťovňu s garanciou nemennosti výšky poplatku počas celej doby trvania zmluvy. Táto možnosť dokáže počas 18 rokov ušetriť stovky eur na poplatkoch. S možnosťou neplatiť poistné v prípade nezamestnanosti rodiča. V kombinácii s pôžičkou od poisťovne toto riešenie nemá konkurenciu. Pôžička sa obzvlášť hodí, ak sa dieťa neskôr rozhodne pre študovanie v zahraničí. Už od 20 eur dokážete dieťa poistiť a zároveň vytvárať rezervu v podielových fondoch poisťovne. výhodou je, že rodič môže rozhodnúť o tom, kedy dieťa peniaze dostane a nemusí nastať automatické vyplatenie v čase, keď dieťa ešte nie je “rozumné”. Tieto možnosti pozná a dokáže správne nastaviť iba skutočne profesionálny finančný agent.

Podielové fondy pre malé vklady

Podielové fondy, či už akciové alebo nejaké menej agresívne môžu byť zaujímavé. Najmä preto, že pre dieťa odkladáte …10, …18 a možno aj 25 rokov. Tu je potrebné venovať veľa času hľadaniu správnej voľby. Nie každý fond umožňuje taký malý mesačný vklad. Tiež mnohé fondy pre vysoké poplatky za správu fondu pri odkladaní nad 10 rokov sú drahšie, ako niektoré investičné životné poistenie. Takže ak fondy, tak po starostlivom výbere a zvážení. Žiaden fond negarantuje výšku poplatkov počas trvania zmluvy. A tak sa môže stať, že ak sa Vám dnes niektorý fond zdá byť výhodný, možno o 5 rokov už nebude. Kúpite si drahý fond a keď nebude mať potrebný výkon v rozhodujúcom období, na malých vkladoch nedosiahnete pokrytie nákladov. Preto zastávam názor, že drahé fondy nie sú vhodné pre takéto malé investície.

Dlhopisové riešenie pre malé vklady

Dlhopisové riešenie sa u väčšiny ľudí spája s predstavou vysokej jednorázovej investície a s obavou zo straty peňazí „veď, čo ak ten podnik krachne?“. Pre takýto malý mesačný vklad by niekto nákup dlhopisov označil za nemožný. Poteším vás. Sú na trhu riešenia, ktoré umožňujú nákup už od 20 eur mesačne. Naviac sú veľmi kvalitne zabezpečené, spoločne s ochranou fondu na ochranu investícií. Fixovaný výnos zahrnutý priamo do kalkulácie ceny dlhopisu zabezpečí istotu, že až do doby výplaty dlhopisu toto percento zostane rovnaké.

Poslať autorovi správu

Miroslav Chovan

Miroslav Chovan

Leave a Replay

Registrujte sa pre odber noviniek

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit