Prečo som sa dal na dráhu finančného agenta

Ľudia sa ma pýtajú, „prečo človek, čo robil riaditeľa v banke a v poisťovni, opustil dobre platené miesto a dal sa na dráhu finančného agenta?“ 

Mojim cieľom už 20 rokov je stať sa skutočným odborníkom na financie. Pracoval som na rôznych pozíciách v bankách a poisťovniach. Riadil som ich. Publikoval som články, riadil firmy, vytváral služby… Napísal som knihu „Nedajte sa nachytať“, ktorú sme používali na vzdelávanie dospelých s finančnými ťažkosťami. Pomoc ľuďom z postu zamestnanca je obmedzená. Teraz pomáham ľuďom profesionálne.

Ako si predstavujem prácu finančného agenta

Opýtam sa vás: Už ste niekedy zažili, že sa Vás neznámy človek pýtal na Vaše peniaze, príjem a úspory? Prišiel a bez toho, aby ste vedeli niečo viac, vytiahol niekoľkostránkový dotazník a začal sa pýtať. Už sa Vám stalo, že Vám volal priateľ a chcel, aby ste boli jeho klient, len preto, že sa poznáte? Určite si viete predstaviť rozhovor o peniazoch aj lepšie, pravda? Rozhovor o peniazoch vyžaduje, aby si dvaja ľudia v rozhovore rozumeli a dôverovali si.

Čo očakávam ja ako klient, to chcem dať ja mojim klientom a priateľom. 

Ako človek zodpovedný za správu miliónov eur svojim klientom som sa naučil, že obchod vyžaduje dôveru a trpezlivosť. S klientom sa najskôr nezáväzne  porozprávame, aby sme sa spoznali. Iba ak si rozumieme a dôverujeme si, môžeme sa rozprávať o peniazoch a potrebách. Obchod nie je o presviedčaní. Obchod je o pomenovaní potrieb klienta a spoločnom hľadaní riešenia.

O finančných službách sa dá rozprávať aj zrozumiteľne

Záleží mi na tom, aby ste porozumeli finančnej službe. Je dôležité vedieť, ako služba funguje a ako ju môžete využiť vo svoj prospech. Chcem, aby ste dokázali sami pomenovať prečo službu chcete a čo Vám prinesie. To je možné, iba ak službe rozumiete, poznáte jej riziká a nevýhody, a samozrejme aj jej výhody.

Som profesionál v oblasti

Poisťovníctvo a Bankovníctvo som študoval na škole a hneď po štúdiou som sa zamestnal v banke. Moja banková prax je 16 rokov a poisťovnícka 10 rokov. Dnes sa na mňa obracajú ľudia s prosbou o pomoc pri rozhodnutí a tiež pri riešení rôznych situácií s ich peniazmi.

V banke som prešiel všetkými možnými profesiami. Od počítania peňazí v trezore, obsluhy klientov, cez vývoj služieb až po riadenie stratégie banky. Dodnes si pamätám, ako som chodil s klientmi k bankomatu a učil ich, ako sa z neho dajú vyberať peniaze. Aj to, ako sme vytvárali spotrebiteľské úvery alebo zmenkové investície.

Od roku 1996 som pôsobil v bankovníctve.V roku 2007 som bol členom zakladajúceho tímu prvej internetovej banky na Slovensku – mBank. V mBank sme priniesli účet bez poplatkov a termínovaný vklad bez papierovej zmluvy. A mnoho ďalších zaujímavých riešení.

V roku 2010 som prešiel naplno do poisťovníctva. Najviac sa o poisťovníctve človek naučí zakladaním poisťovne. Spoznal som tak všetky činnosti poisťovne,  predaj cez telefón, likvidáciu škôd, tvorbu služieb aj prácu generálneho riaditeľa. V Genertel poisťovni sme priniesli havarijné poistenie, ktoré malo všetky ceny a podmienky napísané tak, že si klient mohol sám vypočítať, koľko mu poisťovňa zaplatí a mnoho ďalších výhod.

Potrebujete informáciu, správnu službu

Vysvetlím vám, ako veci fungujú, predstavím vám, aké máte možnosti na trhu a pomôžem vám vybrať tú najvhodnejšiu službu. Ak ste v situácii, že si neviete dať rady s bankou, sporiteľňou, poisťovňou, jednoducho ma požiadajte o pomoc.

Páčilo by sa vám byť takto obslúžený? Stačí mi poslať správu alebo zavolať na +421 918 677 225. Na začiatku sa nezáväzne porozprávame a uvidíme, ako ďalej. Zmluvy a dotazníky prichádzajú na rad, iba keď prejavíte o službu záujem.

Chcete si to skúsiť po mojom boku?

Páčilo by sa vám takto pomáhať priateľom? Chcete mať z klientov priateľov? Môžete sa ku mne pridať. Nevadí ak nie ste odborník. Odborné znalosti vám viem odovzdať. Naučím Vás ako osloviť klienta aj ako mu poskytnúť službu. Do roka sa venujem iba 12 začiatočníkom. Rezervujte si miesto po mojom boku a dajte mi o sebe vedieť.