Názory proti finančným agentom, ako je to v skutočnosti?

A VPN is an essential component of IT security, whether you’re just starting a business or are already up and running. Most business interactions and transactions happen online and VPN
finančný poradca

Názorov o finančných agentoch je veľa. „Načo by som mal platiť poisťováka? Sám si to vybavím lacnejšie“, názor pána na ulici. „Sama si vybavím úver. Budem mať istotu, že dostanem to najlepšie!“, názor študentky vysokej školy. „Veď finanční agenti nič nerobia, iba prinesú klienta a podpíšu s ním zmluvu!“, názor zamestnanca finančnej inštitúcie. Ako je to ale v skutočnosti?

Názor: „Ak si službu vybavím sám, budem to mať lacnejšie.“

Finančné inštitúcie (banky, poisťovne, sporiteľne) potrebujú finančných agentov. Vlastná obchodná sieť finančnej inštitúcie je často najdrahšia – treba platiť mzdy, priestory, autá, porady, odmeny, výlety… Tieto náklady na obchod, finančná inštitúcia započíta do ceny služby automaticky. Zaplatíte ich teda vždy. Preto, ak si nejakú službu (produkt) dohodnete sami na obchodnom mieste, je takmer isté, že nič na cene neušetríte.

Náklady na obchod máte vždy zahrnuté v cene finančnej služby. Keď vám pomôže profesionálny agent, určite ušetríte čas.

Naviac, pokiaľ nepoznáte možnosti, je dosť možné, že nevyužijete akciu, alebo nejaký bonus, ktorý sa ponúka. Jednoducho preto, že sa o tom nedozviete. Ušetríte čas, ak budete doma dumať nad podmienkami a pátrať po správnom riešení? Ušetríte peniaze, ak si nejakú dôležitú podmienku alebo poplatok nevšimnete?

Keď to všetko za vás spraví finančný agent, vy tým ušetríte čas, ktorý môžete využiť na záľuby a oddych. Môžete cestovať, pozerať televízor, športovať a venovať sa činnostiam, ktoré máte radi.

Názor: “Ak pôjdem priamo dostanem tú najlepšiu ponuku“

Nuž, dostanete tú najlepšiu ponuku, akú si dokážete nájsť vy sám. Nebudete vedieť o možnostiach, o ktorých sa nedozviete. Takže budete mať dojem, že máte tú najlepšiu ponuku.

Dostanete takú ponuku, akú si sám dokážete nájsť, a preto budete mať dojem, že máte to najlepšie.

Finanční agenti dostávajú z bánk a poisťovní pravidelné informácie o tom, aké sú ceny služby, aké sú aktuálne výhody a platné pravidlá. Tu je rozdiel v tom, či sa rozprávame o agentovi, ktorý je viazaný iba pre jednu banku alebo poisťovňu alebo o agentovi, ktorý môže ponúkať služby viacerých bánk alebo poisťovní. Finančný agent, ktorý pozná ponuky a podmienky viacerých bánk a poisťovní už vopred skúma rozdiely. Skúma, kedy a v čom sú ponuky najvýhodnejšie a pre koho.

Finančný agent chce, aby ste za svoje peniaze dokázali získať čo najviac výhod.

Motívom agenta je ušetriť vám čo najviac peňazí na úvere, poplatkoch a ďalších nákladoch. Ďalším záujmom agenta je navrhnúť riešenie, ako sa môžete zbaviť úveru čo najskôr. Alebo aspoň, aby ste si urobili rezervu, ak by sa stalo niečo neočakávané. Prečo agentovi na tom toľko záleží? Chce, aby ste za svoje peniaze dokázali získať čo najviac výhod. Zamestnanec banky často nemá k dispozícii potrebné informácie, aby vám dokázal tak široko pomôcť. Zamestnanec alebo aj viazaný agent je obmedzený ponukou tej jedinej spoločnosti, pre ktorú pracuje. Kto má podľa vás viac možností v tom, ako riešiť vašu situáciu, nezávislý finančný agent so službami viacerých bánk a poisťovní alebo ten, čo pracuje iba pre jednu firmu?

Kto je viac motivovaný ušetriť vám peniaze: agent, ktorý nezarobí, ak nič nekúpite alebo pracovník banky, ktorý má svoju mesačnú mzdu? Budete mať najlepšiu ponuku, ak vás odmietne niektorá banka a potom vám už nepožičia žiadna? Budete mať skutočne najlepšiu ponuku ak porovnáte iba výšku úrokových sadzieb?

Názor: „Agent mi predá iba to, na čom najviac zarobí.“

Profesionálny finančný agent so záberom do rôznych oblastí myslí na to, že potrebujete aj iné finančné produkty a musia vám na to zostať peniaze! Rozdiely v províziách medzi produktmi v rámci jedného sektora sú v priemere v jednotkách eur. Agent, ktorý pôsobí vo viacerých oblastiach financií hľadá pre vás riešenie tak, aby ste si tieto riešenia mohli dovoliť a zároveň získali čo najviac výhod. Profesionálny finančný agent vám dá to najlepšie riešenie, ktoré dokáže ponúknuť, aby si získal vašu spokojnosť. Vaša spokojnosť agentovi prinesie viac peňazí a na dlhší čas. Profesionál chce, nech vám zostanú peniaze aj na vaše túžby a sny.

Agent, ktorý pôsobí vo viacerých oblastiach financií hľadá pre vás možnosť, aby ste si tieto riešenia mohli dovoliť.

Buďte ale opatrný, ak jednáte s agentom špecializovaným na jedinú oblasť. Úzko špecializovaný agent sa zameriava na jednu oblasť a ostatné potreby si tak musíte postrážiť sami. Venujte pozornosť tomu, či agent skutočne hľadá s vami riešenie a zaujíma sa o váš názor.

Názor: „Veď finančný agent nič nerobí. Iba dá klientovi zmluvu, ktorú klient sám chce“

Zvážte sami, koľko krát ste prišli za agentom a povedali: „toto chcem!“ ? Nuž myslieť si, že finančný agent iba čaká za stolom, kým sa mu niekto ozve, je dôkazom nedostatku informácií. Každý obchodník je iba tak úspešný, aký je aktívny.

Povedať, že finančný agent iba dá klientovi zmluvu je to isté, ako povedať, že šofér auta sa iba vezie.

Profesionálny finančný agent má svoje peniaze poctivo odpracované. Sústavné vzdelávanie. Trpezlivé vysvetľovanie. Diskutovanie s ľuďmi a hľadanie vhodného riešenia a výhod pre konkrétneho človeka.

Povedať, že finančný agent nič nerobí je to isté, ako povedať, že šofér auta sa iba vezie. Keď to vie, robí to s ľahkosťou. Vytvára tak pocit, že to ide samo. Avšak samo to nikdy nejde. Tak, ako každá iná práca. Každá práca si vyžaduje svoje a nie je dôvod ju zbytočne sťažovať, ani dôvod ju znevažovať.

Miroslav Chovan

Miroslav Chovan

Leave a Replay

Registrujte sa pre odber noviniek

Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit